CZY TEN PTAK KALA GNIAZDO, CO JE KALA. CZY TEN, CO MÓWIĆ O TYM NIE POZWALA ? !!

Cyprian Kamil Norwid


Socjologia Krytyczna "Bio-Histo"
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Historia2011.03.08 04:59 05:42

Historia Żydów

 

NWO - Czego Polak winien się wystrzegać, co powinien wiedzieć, cz. VI

 
Tutaj, w części szóstej, zajmiemy się istotną grupą wpływu na współczesny światowy porządek.
 

Poprzednią część zakończyliśmy słowami Margaret Mead (1901-1978), amerykańskiej antropolog kultury, zdaje się, że żydowskiej prowieniencji: „Nigdy nie wątp w to, iż grupka myślących i zaangażowanych obywateli może zmienić świat. Zaiste, to jest ta jedna rzecz, którą ten kiedykolwiek miał”

 

Zaiste, tak się jakoś dziwnie składa, że istotnie jest taka jedna grupa społeczna o szerokim zasięgu ponadnarodowym, wyjątkowo wyróżniająca się swoją aktywnością pośród innych na każdym niemal polu, ale na polu polityki i w naukach społecznych szczególnie, tą grupą są żydzi, szabesgoje, ale w zasadzie wskazać trzeba, że to są też syjoniści i sayanie*. Mają nadreprezentatywną grupę we wszystkich ważnych centrach społecznej zmiany na świecie oraz wielką światową sieć agentów kulturowej zmiany.  

 

 

 

„No Jew has yet been able to define what a Jew is, to the satisfaction of every other Jew”[tłum.: Żaden żyd nie był jeszcze w stanie zdefiniować, kim jest żyd, by każdy inny żyd był tym usatysfakcjonowany] – The Illustrated Encyclopedia of Mankind, vol.8, (1984), New York

 

 Ale prawdopodobnie wszyscy nazywający siebie żydami akceptują definicję z 1933 r. pisarza niemiecko-żydowskiego Maxa Wienera: „We are what we will to be” [tłum.: Jesteśmy tymi, kim będziemy]

 

Faktycznie, żyd żydowi nierówny. Od 2 lat mieszkam bezpośrednio wśród nich, na dzielnicy zdominowanej ich obecnością i aktywnością, więc mam okazję czynić kwalifikowane obserwacje, co więcej, mogę bezpośrednio ich porównywać do przedstawicieli innych grup i subkultur, nie tylko narodowych, etnicznych, ale religijnych jak mormoni, jehowi, czy biznesowo-sekciarskich, jak scjentolodzy i masoni, lub młodzieżowych jak emo, goci, „Piotruś Pan”, skejtowcy, wymieniając tu oczywiście tylko skromną część z nich, ale najbardziej rzucającą się w oczy.

 

Z żydami zakonspirowanymi jest oczywiście znaczniej trudniej, tu już zostaje tylko wywiad bezpośredni i środowiskowy, oraz wnioskowanie z poszlak. To czasami niemal prawdziwe zadanie dla asa wywiadu. Trzeba stosować po prostu techniki wywiadowcze. Np., niedawno na towarzyskim międzynarodowym spotkaniu na tzw. grilu zauważyłem, iż jeden ze znajomych moich znajomych bardzo starannie dobierał mięso do konsumpcji, okazało się, że nie chciał wybrać wieprzowiny. Zagajany był wielokrotnie pod różnymi kątami i umieszczony w ogniu krzyżowych pytań, czasami potrzebne jest do tego, aż kilka podobnych spotkań, by wreszcie uzyskać potwierdzenie, że indagowany pan/pani jest w zasadzie członkiem żydowskiej subkultury.

 

 Innym razem, innego jegomościa zapytałem wprost, czy jest żydem, odpowiedział, że nie, ale od razu oddał mi pytaniem, czy ja jestem żydem, odpowiedziałem, że nie, i po tych oświadczeniach temat zakończyliśmy. Ale po miesiącu spotkałem jego nową japońską partnerkę, która jak się okazało, jest akurat przyjaciółką mojej japońskiej przyjaciółki, od której się dowiedziałem, że indagowany przeze mnie pan miesiąc temu, jest jednak żydem. Obrzezania w sypialni jednak trudno ukryć.

 

Pamiętam też spotkanie wśród „Polonii Australijskiej”, gdzie rzekomi Polacy, z nazwiska brzmiący też jak Polacy, zaprosili mnie na spotkanie w szerszym gronie, czegoś w rodzaju klubu towarzyskiego innych rzekomych Polaków, na piknik w piękną sobotę. Poznane grono wdzięcznie nazwało się „Instytutem”. Jakkolwiek w trakcie rozmów zaczęły przeważać tematy związane nieodzownie z życiem polskich żydów, np. podjęto temat twórczości Leśmiana lub zastanawiano się nad zorganizowaniem spotkania publicznego z Szymborską w Konsulacie RP, gdzie żydowski konsul chętnie promuje żydowską twórczość i żydów polskich związanych ze sztuką, jak: reżyserzy, poeci, pisarze.

 

I takich przeróżnych spotkań ze światem żydowskim miałem więcej. Niedawno nawet jarmułkę znalazłem na chodniku, w kolorze czerwonym, trzymam na pamiątkę. Może już niebawem my Polacy, będziemy musieli udawać żydów, żeby przeżyć. 


 
str. 1 z 4   następna strona »
10947 odsłon  średnio 5 (8 głosów)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: żydzi, historia, demaskator, krzystek.
Definicja Żydów 
Piotr Świtecki, 2011.03.08 o 05:21
Czy mogę prosić o jakąś definicję Żydów? Często się tym wyrazem/pojęciem posługujemy, ale chyba nikt się jeszcze nie pokusił o sformułowanie krótkiej, jasnej i wyczerpującej definicji.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Definicja Żydów 
Demaskator., 2011.03.08 o 05:50
Jeśli te definicje z artykułu nie wystarczają, to mogę oczywiście służyć jeszcze jedną, moją:
"Żydzi - to jeszcze jedna z licznych współczesnych subkultur".
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Definicja Żydów 
Piotr Świtecki, 2011.03.08 o 05:55
We are what we will to be? A cóż to za "definicja"?

Nie chciałbym być zbyty byle czym. Jednym z fundamentów tego portalu był fakt, że nie mogłem na ten temat porozmawiać spokojnie z Zenonem :-)

Taka definicja bardzo by się też przydała w rozmowach z oczadzonymi medialnie na tle "antysemityzmu" ludźmi.

Jeśli można prosić - to proszę. Koniec końców jest Pan fachowcem (socjologia?), a z tej strony ciemny lud pyta...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Definicja Żydów 
Demaskator., 2011.03.08 o 06:06
We are what we will to be? A cóż to za "definicja"?
No właśnie, to taka pokrętna, jak wszystko u żydów, żydowska definicja ;-)

Ta moja definicja o subkulturze, nie podoba się panu?
Wg mnie, to jedyna właściwa definicja.

W tekście jest zalinkonie do wywiadu z prof. Szlomo Sandem - żydowskim historykiem z Uni z Tel Aviv. On podaje potwierdzenie do mojej definicji. Proszę poczytać.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Definicja Żydów 
Piotr Świtecki, 2011.03.08 o 06:19
Niestety nie udało mi się znaleźć (są natomiast linki do definicji języka polskiego w Wkipedii) (?)
Mogę prosić o podanie lub wskazanie na której stronie tekstu jest ten link?

To o subkulturach zupełnie nie wyróżnia Żydów z innych subkultur.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Definicja Żydów 
Demaskator., 2011.03.08 o 06:37
str. 3 lub 4, ale podam link też tutaj
+socjologiakrytyczna.blog.onet.pl

No szkoda, że definicja się panu nie podoba. A ja taki z niej dumny byłem ;-)

Wie pan, większość sądzi, wraz z "naszymi" sądami i prokuraturami, że żydzi to naród. Zatem zdefiniowanie ich jako subkulturę myślę, że jest dużym osiągnięciem.

Oczywiście, jeśli ktoś nie wie co znaczy subkultura, to wtedy może mi zarzucić klasyczny błąd definicyjny "ignotum per ignotum" - definiowanie nieznanego przez nieznane.

Ale ja jestem niepoprawnym pragmatykiem, i nieuków zmuszam do nadrobienia zaległości w wiedzy, inaczej definicja musiała by być kolejnym artykułem o subkulturach, a to jawi mi się jako absurd dla inteligenta. Innymi słowy założyłem, że czytelnik słowo subkultura nie potraktuje jako nieznane, a wtedy nie ma mowy o błedzie definicyjnym ;-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Definicja Żydów 
Piotr Świtecki, 2011.03.08 o 06:48
No ale są różne subkultury; powiedzmy gotów, emo, jeźdźców motocykli, zjadaczy proszków przeciwkaszlowych, blogerów itd. Zatem to tak, jakby definiować Polaków w ten sposób, że "Polacy to naród".

Dziękuję za link, idę przeczytać, może mi to rozjaśni pod turbanem.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Definicja Żydów 
Demaskator., 2011.03.08 o 06:57
"Polacy to naród" - jest to definicja prawdziwa !!!

Ale zgadzam się, że ma wadę, czyli kolejny błąd, gdyż jest to definicja niepełna. "Polacy, to naród europejski" już brzmi lepiej ;-)

Zmusza mnie pan do pracy intelektualnej, bardzo dobrze, może coś razem uradzimy ;-)

Zatem: "Żydzi, to subkultura polityczna"

Co pan na to? ;-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Definicja Żydów 
Piotr Świtecki, 2011.03.08 o 07:49
Ja na to, że to jest oczywiście nadal niewystarczające, bo słuchacze Radia Maryja oraz blogerzy z Polacy.eu.org to też "subkultura polityczna".

Pan tu ciągnie chłopka-roztropka za język, a potem się będzie śmiał! Nie wypada!

Szlomo Sand, o ile jestem w stanie zrozmieć linkowany tekst po nieprzespanej nocy, kładzie jednak w identyfikacji Żyda nacisk na religię. Wydaje mi się jednak, że czyni to w sposób zbyt powierzchowny. No bo co z Żydami w naszym pojęciu areligijnymi?

A jak się ma do wywodów p. Sanda cywilizacyjne ujęcie Konecznego? (jestem świeżo po zmęczeniu "Cywilizacji żydowskiej"). Jakoś o takim podejściu ani mru-mru. A niby taki niepoprawny ten pan Sand.

Pewien arogancki samouk wycharknął był kiedyś, że "żydowskość to stan umysłu". Ale od tego to już ta "subkultura" chyba nawet lepsza?..
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Definicja Żydów 
Demaskator., 2011.03.08 o 10:39
Sam pan widzi, jak ciężko jest tych żydów zdefiniować w jednej definicji nie dłuższej niż, hmm... no nie wiem, 3 zdania.

Wszyscy mają z tym problem, jak wynika z mojego artykułu, nawet sami żydzi ;-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Definicja Żydów 
Demaskator., 2011.03.08 o 11:07
Ależ ja się z tym zgadzam!!!

Dokładnie tak, "żydowskość to stan umysłu". Ja dodałbym więcej, to stan socjopatycznej świadomości zbudowanej w kulturze Talmudu"

Ale jaki redaktor słownika zaakceptuje tak nieprawomyślną definicję?

Zatem mamy definicję, co pan teraz na to:

"Żyd, to członek subkultury o socjopatycznej świadomości, zbudowanej w procesie socjalizacji, opartej na kulturze i naukach Talmudu".

Chyba BINGO! Teraz to już jestem bardzo dumny ze swojej definicji ;-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Definicja Żydów 
Piotr Świtecki, 2011.03.08 o 13:20
Noo... To już brzmi na tyle uczenie, że nawet mi się turban nie przekrzywia :-) Sprawdzę formalne znaczenie terminów i czy ta definicja pasuje do paru wzorcowych typów.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Definicja Żydów 
Jacek, 2011.03.08 o 23:43
Polacy to naród katolicki a nie żaden europejski.Tak było ,tak jest i tak będzie.Tu należy kategorycznie stwierdzić-poza unią też jest zbawienie!I wbić sobie to zdanie wreszcie do makówki i nigdy o tym nie zapominać jeżeli chcemy zachować tożsamość narodową.Polak znaczy katolik.To brzmi bardzo dobrze!To jest naszą dumą i tym powinniśmy się szczycić,że zachowujemy depozyt wiary,trwamy przy Chrytusie,wyznajemy Jego naukę i postępujemy (postępujmy)wg niej.Czymże byłaby Polska bez katolicyzmu?Nie wiem.A może by nas nie było?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Definicja Żydów 
Demaskator., 2011.03.09 o 00:55
Czytam pana komentarz i lekko zasugeruję, proszę odwiedzić kilka bibliotek, mniej przed TV, więcej w bibliotece. Nieuk z pana polski pospolity.

Ale pod koniec komentarza napisał pan "Czymże byłaby Polska bez katolicyzmu?Nie wiem." - i tu się wykazał pan, nieoczekiwanie dla mnie, wiedzą. Gdyż istotnie, Polska powstała na katolicyzmie i bez niego Polski by zapewne nie było. Ani Polski, ani Polaków - racja.

"A może by nas nie było?" - a tu pan znowu błądzi. Pijany pan jest, czy co ;-)

Byli byśmy, jako Lechici, nie jako Polacy. Inna nazwa po prostu.Powiem więcej, mogłoby nas (Słowian Lechitów)być wtedy więcej, bylibyśmy może wciąż aż po Ren, kto wie?

Nie bylibyśmy zniewoloną przez 1000 lat ludnością chłopską dla której Polska to było piekło. Nasi słowiańscy liderzy, których wytłukły drużyny Piastów wespół z Niemcami zostawili by może potomnym kraj, w którym my dzisiaj chcielibyśmy żyć.

A tak, to mamy nie kraj, tylko jakieś gangsterskie monstrum, ludność pozbawioną wartości wyższych, wygryzającą się wzajemnie jak szczury na głodzie. Do okoła sami wrogowie, z nikąd ratunku, został tylko męczeński krzyż.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Definicja Żydów 
Zenon Jaszczuk, 2011.03.09 o 07:00
Demaskator.
Proszę bez wycieczek osobistych.
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Definicja Żydów 
Demaskator., 2011.03.09 o 14:48
No cóż, socjologia krytyczna "bio-histo" tak ma, z zasady unika eufemizmów, atakuje ignorancję wprost, co potocznie może być odbierane jako brak kultury osobistej.

Również pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Definicja Żydów 
Zenon Jaszczuk, 2011.03.09 o 17:37
Demaskator.Witaj.
Jest mi głupio zwracac uwagę komukolwiek. Jednak taką przyjęliśmy zasadę. Doświadczeni wszyscy atakami persoalnymi na wszystkich innych portalach. Dlatego miej to na uwadze - proszę. Bo teraz kolega odpowie ci w podobnym stylu, i co to z tego wyjdzie. :-))) Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Definicja Żydów 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2011.03.09 o 18:56
Zenek ma rację.
Jeśli wiesz coś więcej to nas oświeć. Czekamy.
Żadnych wycieczek ad personam.

Pozdrawiam,

Jarek.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Definicja Żydów 
Jacek, 2011.03.10 o 23:18
Cóż ja ,prosty chłop ,urodzony na wsi mam się równać z elitami.To już wyższa sfera.Dziękuję za komentarz i cieszy mnie bardzo, że jednak w Polsce są jakieś elity,nie jest tak źle.Tylko dlaczego tych elit nie widać w realu,dlaczego się nie ujawniają i nie pracują dla dobra Ojczyzny tylko chowają się za monitorem.Czyżby strach przed rzeczywistością?To mam roumieć ,że To dzięki katolicyzmowi mamy teraz nie kraj tylko jakieś gangsterkie monstrum,bez wyższych wartości?Dziwne jest to stwierdzenie.Na koniec dwa pytanka p.Demaskator.1)Co jest celem życia człowieka? 2)Co jest w życiu człowieka najważniejsze? Wystarczy odpowiedzieć w paru zdaniach. Dziekuję i pozdrawiam.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Definicja Żydów 
Piotr Świtecki, 2011.03.10 o 23:29
Też mnie to zastanawia, gdzie te elity i czemu tak cicho siedzą...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Definicja Żydów 
Zenon Jaszczuk, 2011.03.11 o 00:24
Bolek.
Ten tekst nie dotyczy mnie. Jednak obudziłem się i powiem ci kilka slów.Jak widzisz wyżej, dla mnie Polacy są wszyscy równi. Demaskator wyszedł przed swoją mądrość, jeśli jakąkolwiek posiada. Ja jestem tym chłopem ze wsi, że w dup.e mam takich inteligentów, nie potrafiących się zachować. Zgadzam się z twoją diagnozą. Pseudointeligenci robią za pacholkow inteligencji. Jak widzisz zareagowałem natychmiast. Dali mi koledzy uprawnienia cenzorskie, strasznie tego nienawidzę. Jednak jeśli już to trzeba sprostać zasadom. dlatego- zobacz ile jest artykulo od powstania portalu - pierwszy raz musiałem zareagować. I to co śmieszniejsze, bo tego chamskiego komenta, wymaga nauka socjologii. To ja dziękuję takim naukom i ich socjologom. jeśli to się powtórzy to gościa wypier.olę. Chyba, że koledzy go przywrócą. Baw się dobrze i czasami olewaj pseudonaukowców. Pozdrawiam cię Zenon. Ja jestem konkretny facet. Pisz dalej, masz prawo do swojego zdania. I tego masz bronić. Takich socjologów to mamy pełne telewizory. On tylko pomylil okienka. Tutaj nie ma nagród, ani wejść do salonów. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Definicja Żydów 
Demaskator., 2011.03.11 o 01:49
Reakcja pana jest, jak dla mnie, co najmniej niezdrowo histeryczna. Ja już dawno stwierdziłem, że nie będę tu tracił czasu by się przymilać waszemu stronnictwu starych ramoli umoczonych w katolickiej schizofrenii. Ale Spirito mnie poprosił abym jednak zamieścił tekst u was, OK.
Trąci pan typowym polskim i katolickim podwójnym standardem. Jak pana stronnik Bolek, nakazuje mi rozkazującym w formie stylu bym sobie do makówki wbił katolicyzm, bo Polak katolik to dobrze brzmi i już – to dla pana jest wszystko OK. Ale jeśli ja reagując na taką bezczelność, pacyfikuję chama i nieuka właśnie w krytycznym stylu – to wtedy panu ciśnienie skacze, bo zaatakowano „swojego”.

Nie jesteście lepsi od Tusków, Kwaśniewskich, Zbychów, Rychów i całej reszty z publicznego życia na których narzekacie. Politycy w Polsce są waszym odbiciem i obrazem.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Definicja Żydów 
Piotr Świtecki, 2011.03.11 o 04:31
P. Bolek obył się bez wyzwisk i bez osobistego ataku. Nie widzi Pan różnicy? A może to ta słynna "asertywność"?

Apeluję do szanownych kolegów "ramoli umoczonych w katolickiej schizofrenii" o cierpliwość do Pana. Ale z kolei jeśli Pan nie jest tu z własnej chęci i tak się tu źle czuje, to pewnie Spirito zwolni Pana ze zobowiązania. Nie ma co się wzajemnie męczyć. Tyle, że szkoda, bo ma Pan alternatywne podejście, punkt widzenia i dobrze by było z tego skorzytać.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Definicja Żydów 
Demaskator., 2011.03.11 o 04:34
No to już państwa sprawa, czy chcecie skorzystać. Pan Zenon już się określił, że "pseudonaukowca" wypierd.li stąd.
Katolicka doktryna jest przecież znacznie milsza dla oczu, bo znana od urodzenia.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Definicja Żydów 
Piotr Świtecki, 2011.03.11 o 04:38
Nie rozumiem dlaczego wszędzie widzi Pan / wtyka Pan "katolicką doktrynę"?

Na dodatek coś mi się zdaje, że to jest jakaś "doktryna Demaskatora" a nie żadna "katolicka". (To mnie zresztą nie dziwi, też jak Pan doszedłem formalnie do bierzmowania włącznie, a pojęcia o co biega nie miałem żadnego. Nawet gorzej - jakieś miałem, ale zniekształcone, chore i oderwane od rzeczwistości.)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Definicja Żydów 
Demaskator., 2011.03.11 o 04:55
To już proszę winić moich indoktrynerów,jeśli uważa pan, że wypaczyli przekaz. Tych wszystkich księży, siostry zakonne,katechetów i katechetki.

Dodam jeszcze, że mój dziadek skończył seminarium katolickie, nie przystąpił tylko do ostatnich święceń kapłańskich. Ród mój ma chorągiew kościoła katolickiego w herbie, a rodzina pochodzi z Kalwarii Zebrzydowskiej zbudowanej na wzór Ziemi Świętej przez stryjecznego magnata herbowego Zebrzydowskiego.

Kto jak kto, ale chłopki rozstropki nie będą mnie polskiej historii uczyć i o katolicyzmie instruować.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Definicja Żydów 
Piotr Świtecki, 2011.03.11 o 07:07
WIe Pan co, jest takie dalekowschodnie powiedzienie: kiedy wąż pije wodę, woda staje się jadem, kiedy krowa pije wodę, woda staje się mlekiem.

A to wyciąganie dziadka z grobu, herbów to, jasnie pan wybaczy, groteska.
Powodzenia życzę, bo na rozum za późno.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Definicja Żydów 
Demaskator., 2011.03.13 o 20:16
No jasne, pan woli teraz przyrżnąć głupa i udać, że nie zrozumiał mojego komentarza.

Chciałem wam tylko wykazać,że nie ma potrzeby mnie agitować, czy nawracać na katolicyzm (co Bolek próbował w chamski sposób zrobić, zabierając głos od rzeczy i nie na miejscu), bo historia rodzinna pokazuje, że doskonałe miałem warunki, by poznać czym jest katolicyzm.

Zatem, nie rozumiem, co rzekomo mam sobie darować?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Drogi kolego   
ratus, 2011.03.13 o 20:23
bardzo chciałbym dowiedzieć się, co jest nie tak z katolicyzmem. Ja jako katol nie odczuwam specjalnego dyskomfortu, ani nie czuję się jakoś szczególnie podległy klerowi i Watykanowi. Co więcej: jako polski katol dobrowolnie wspomagam (lub nie)swój Kościół w odróżnieniu od katoli w gebelsowie.
pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Mufti 
w.red, 2011.03.12 o 13:30
Czy Ci Mufti czegoś to aby nie przypomina ? Bo dla mnie wydaje się to być naznaczone Jurandowym piętnem ;)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Mufti 
Piotr Świtecki, 2011.03.12 o 14:23
Ach, szlachetny W.redzie, ja się już po prostu co krok podejrzewam o "patologiczną paranoję", że o "zoologicznym antysemityzmie" nie wspomnę... Ale myślę tak - pozwólmy się koledze Demaskatorowi wypowiedzieć. Zobaczymy. Diabeł nie odgadnie co tam chowasz na dnie... Na razie schodzą jakieś śmieci, strupy i ból, pacjent krzyczy i jest niespokojny. Ale może coś tam jest więcej? Poza tym to też Polak. Pobigosujmy, zobaczymy.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Mufti 
Adam39, 2011.03.12 o 14:57
Mnie nieeleganckie, wręcz patologiczne odpowiedzi Demaskatora jakoś dziwnie się kojarzą.Początkowo wypowiedzi dość ciekawe, logiczne i jakby kurtuazyjne, gdy nie spotkają się z zamierzoną reakcją interlokutorów stają się wulgarne i napastliwe. Zachowanie jego przypomina mi szechtera przed jakąś sejmową komisją. Początkowo wypowiadał się w miarę spokojnie, myśląc że już wszystkich przekonał do swoich racji. Dopiero na bardziej dociekliwe pytania zaczął wymachiwać rękoma, unosić głos i zachowywać się jak obrzydliwy gówniarz, który nie dostał lizaka.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Mufti 
w.red, 2011.03.12 o 16:27
Nie wiem czy doczytałeś się ale rzeczony jegomość nie utożsamia się zupełnie ani z krajem ani z ludźmi ( o katolikach nawet nie wspomnę). Co więcej z własnego wyboru "zrzekł się obywatelstwa" nie omieszkując przy tym opluwać ludzi na lewo i prawo z manierą Bogusia R. Co w takim razie mam mieć z nim wspólnego ? I o czym dyskutować ? Jak będę chciał wysłuchać pouczeń udam sie do konfesjonału. A jeśli połajanek to do swojej ślubnej. Jak na razie jednak pomimo że okres ten dla katolika jest refleksyjny nie zamierzam się torturować. A inni postąpią jak zechcą.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Definicja Żydów 
Zenon Jaszczuk, 2011.03.11 o 06:06
Demaskator.
Ja bym od ludzi wykształconych wymagał więcej niż określanie ludzi chamami. Widocznie pan patrzy z innej strony. To nawet widać, reakcja pana jest wy Polacy. A pan, nie wy, Polak? Pisałem moje zdanie co ja zrobię jeśli ...... Napisałem też, że nie jestem tutaj desydentem. O religii nie będę się wypowiadał. Jak na socjologa, to 100% pudło, jeśli chodzi o moją osobę. Jak socjolog wie, to niech idzie do tv. Tam jest kilku etatowych, co wiedzą wszystko, na wszystkie tematy. Widzi pan, ja się różnię tym od pana, że może pisać katolik, i nie katolik, kulawy i łysy itd. A kościół w Polsce dzisiejszej, jest opanowany przez żydostwo jak wszystkie partie. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Definicja Żydów 
Demaskator., 2011.03.13 o 20:17
Pan się domaga eufemizmów i przymykania oka na wszystkie wasze polsko-katolickie grzechy. Nie utożsamiam się z wami, gdyż były przyczyny dlaczego już wśród was nie żyję. Przyczyny te szerko opisuję na blogu.
Normalni ludzi wyjeżdżają od was, i to nie jest wina żydów, tylko waszego skundlonego polsko-katolickiego charakteru. Was, którzy w tej polskiej rozpaczy, na własne życzenie, zostali.

Niedawno i Mrożek wyjechał, bo już towarzystwa polskich głupków - swoich rodaków znieść nie mógł.

Też pozdrawiam,
bo rodziny się nie wybiera, chociaż krew mnie na was zalewa. Krytykę od innego Polaka powinniście przyjąć jako naukę, nie jako agresję, czy antypolską napaść.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Definicja Żydów 
Zenon Jaszczuk, 2011.03.11 o 09:39
Demaskator.
Miło mi, że trafiłem. Powodzenia
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Do podobnych panom, pseudopatriotów - polskich katolików, jest ten tekst 
Demaskator., 2011.03.11 o 13:36
Pod tym tekstem z sieciowego forum poniżej podpisuję się i ja, jako socjolog:

W POLSCE PRZEPROWADZONO BADANIA I ZAPYTANO POLAKÓW: ”(...) Z CZYM CI SIĘ KOJARZY DEMOKARACJA?"

PONAD 60% ODPOWIEDZIAŁO, ŻE Z PEŁNYMI PÓŁKAMI W SKLEPACH....

PO TYM BADANIU NIE MA SIĘ, JUŻ CZEGO DZIWIĆ, DLACZEGO POLSKA JEST TYM, CZYM JEST...

PO TYM BADANIU WIEM, ŻE MAM RACJĘ ZRZEKAJĄC SIĘ POLSKIEGO OBYWATELSTWA, BO NIE CHCĘ ŻYĆ W KRAJU, GDZIE UCZY SIĘ OD DZIECKA RELIGII, A NIE UCZY SIĘ LUDZI, JAKIE MAJĄ KONSTYTUCYJNE I OBYWATELSKIE PRAWA ... I NACZYM POLEGA DEMOKRACJA!!

TO, ŻE SIE ICH NIE UCZY, O ICH PRAWACH, TO CELOWA I ŚWIADOMA ROBOTA ... ŻEBY LUDZI OGŁUPIĆ!!!

NIEDAWNO SŁYSZAŁEM JAK JAKIŚ PRAWNIK MÓWIŁ PUBLICZNIE, ŻE W POLSCE JEST DEMOKRACJA, BO LUDZIE MAJĄ KONSTYTUCYJNE PRAWO DO SĄDÓW!!!

ZŁAPAŁEM SIĘ ZA GŁOWĘ I NIE MOGŁEM UWIERZYĆ W TO, CO SŁYSZĘ!!!

INFORMUJĘ WIĘC POLAKÓW, BO NIKT INNY IM NIE POWIE, JAKIE MAJĄ PRAWA!

MACIE PRAWO DO RZETELNEGO I OBIEKTYWNEGO PROCESU SĄDOWEGO W ROZSĄDNYM TERMINIE I PRAWO DO SKUTECZNEGO ODWOŁANIA!!

PRAWO DO SĄDÓW MIELI I W ŚREDNIOWIECZU! BYŁO TO PRAWO DO SĄDÓW INKWIZYCJI!

NIKT CHYBA NIE STWIERDZI, ŻE W CZASIE INKWIZYCJI BYŁA DEMOKRACJA!!!

POLSKA WŁADZA OKŁAMUJE NAS CELOWO I ŚWIADOMIE ... WEŹCIE EUROPEJSKĄ KONWENCJĘ PRAW CZŁOWIEKA I POCZYTAJCIE!!

TAM SĄ WASZE PRAWA!!!

POLACY W WIĘKSZOŚCI UWAŻAJĄ, ŻE DEMOKRACJA POLEGA NA PEŁNYCH PÓŁKACH SKLEPOWYCH ...

I PUSTYCH KIESZENIACH..., NIECH JADĄ DO CHIN, CZY DO ROSJI ... TAM TEŻ SĄ PEŁNE PÓŁKI W SKLEPACH NAWET PEŁNIEJSZE NIŻ W POLSCE ... TO ZDANIEM POLAKÓW ZNACZY, ŻE JEST TAM DEMOKRACJA ...

TAK WŁAŚNIE POLSKA WŁADZA DBA O UŚWIADAMIANIE SPOŁECZEŃSTWA, NACZYM POLEGA DEMOKRACJA ...

~MIREK R. Z ALLEGRO, 5. czerwca '09, 10:28
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Do podobnych panom, pseudopatriotów - polskich katolików, jest ten tekst 
Zenon Jaszczuk, 2011.03.11 o 14:02
Demaskator.
I co mam odpowiedziec złośliwemu obcokrajowcowi (och jak to brzmi). Wydaje mi się, że właśnie o tym piszemy cały czas. Dlatego nie oglądam tv, nie czytam antypolskich szmatławców. Polska jest pod okupacją. Ja jak piszesz, stary zgred nigdzie nie bedę uciekał. Nie będę robił miejsca Żydom. My wiemy, że ta "polityka" jest celowa. Wykonaleś ruch zgodny z ich planami. Oni potrzebują takich szczurów. Szkoda chyba słów. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Do podobnych panom, pseudopatriotów - polskich katolików, jest ten tekst 
janekk, 2011.03.11 o 19:00
Zenon,
myślałem że już gość dał sobie spokój ale widać koniecznie chce nas namówić do wyjazdu, (najchętniej pewnie na wczasy do Iraku albo Afganistanu), w Ameryce podobno dają nawet obywatelstwo jak się na takie wczasy załapiesz
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Do podobnych panom, pseudopatriotów - polskich katolików, jest ten tekst 
Zenon Jaszczuk, 2011.03.11 o 19:17
janekk.
Może agitator. Bo co sądzić o człowieku z indeksem, który mówi, że tylko durnie zostają w Polsce. Albo coś o starych dziadach. On nie wie, że dziesięć, dwadzieścia lat, to lot błyskawicy. A koniec jest ten sam. W pewnym wieku to widać. Zima, zima, czeka się lata jak zbawienia, a lato mija jak z bicza strzelił i znów zima. Tutaj nawet szkoda słów na dyskusję. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Do podobnych panom, pseudopatriotów - polskich katolików, jest ten tekst 
janekk, 2011.03.11 o 19:37
Zenon,
więc co tam nowego u was na wsi bo czytelnicy czekają
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Do podobnych panom, pseudopatriotów - polskich katolików, jest ten tekst 
Zenon Jaszczuk, 2011.03.11 o 20:13
janekk.
Muszę dać kolegom miejsce na pierwszej stronie. I tak mi się wydaje, że za często się "afiszuję". Na razie nie widzę Jana, trochę jestem zajęty ryneczkiem - miodek. :-)))
Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Do podobnych panom, pseudopatriotów - polskich katolików, jest ten tekst 
Krzysztof J. Wojtas, 2011.03.11 o 19:50
Zenku
Nie złość się na Demaskatora.
To człowiek przepełniony nienawiścią do siebie samego za te, że dokonał wyboru zerwania z Polską. Teraz próbuje to uzasadnić.
On nie przekonuje ciebie, ale siebie, ze miał rację.

Z kolei. Tu judzi na Polskę, a u siebie- zapewne do gardła każdemu skoczy, kto coś złego o Polsce powie.

Żal takich ludzi, ale też nie wolno dać sie wciągnąć w jego styl polemiczny. Często tacy ludzie czynią wiele szkód.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Do podobnych panom, pseudopatriotów - polskich katolików, jest ten tekst 
Zenon Jaszczuk, 2011.03.11 o 20:09
Krzysztow.
Jak widzisz, ja bardzo spokojnie rozmawiam. Nie mogę przyjąć jego stylu. Mogę byc dziadem, burakiem, ale Polskim. I to podkreślam, nikt mi tego nie odbierze. Widać ile nazbierał w sobie tej goryczy. Szkoda tylko, że wylewa to na wszystkich Polaków. Chyba marny to socjolog. Pozdrawiam.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Do podobnych panom, pseudopatriotów - polskich katolików, jest ten tekst 
Demaskator., 2011.03.13 o 20:17
Panie Zenonie, nie graj pan głupa. Chyba jasno się wyrażam, do kogo kieruję te słowa, do Was polskich katolików. Tu zebranych pod tym tekstem i wam podobnych.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Do podobnych panom, pseudopatriotów - polskich katolików, jest ten tekst 
Demaskator., 2011.03.12 o 07:58
Panie Krzyśku, pożałuj pan najpierw siebie i tego jaki kraj swoim dzieciom zostawiasz. Jaką przyszłość im zapewniłeś tym swoim katolickim zaślepieniem. Biorąc pod uwagę statystki polskiego eksodusu i jego narastający trend, można być całkiem pewnym,że pana dzieciaki tu do mnie rychło dołączą. Wspomni pan moje słowa, mnie już jest żal za pana. Dziś pan w sieci chojraka zgrywa.

I dla jasności, nie judzę na Polskę, tylko oceniam was, polskich katolików, kulą u nogi i szkodnikami jesteście dla Polski.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Do podobnych panom, pseudopatriotów - polskich katolików, jest ten tekst 
Demaskator., 2011.03.12 o 07:45
Ja nie namawiam do wyjazdu, tylko do opamiętania się. Katolicyzm, kler, Watykan, to wróg. Dla mnie, wy katolicy, jesteście zdrajcami. Chcecie służyć Watykanowi, nie własnej wspólnocie. Krzyczycie: Walczmy o Polskę! A myślicie o Watykanie. Wam polskim katolikom potrzeba pilnie dobrego psychoanalityka.

To nie żydzi zniszczyli Polskę. To wy polscy chłopo-robotnicy, zapatrzeni w Kościół jak ciele w malowane wrota, nie potraficie własnego kraju zbudować.

Takim jak ja została tylko banicja, bo nie pasujemy do was. Nic mi się z wami nie udało zbudować, nie mnie pierwszemu. Próby podejmowałem, mam sumienie czyste. Polska jest pod okupacją, bo pozwoliliście na to! Ja nigdy nie głosowałem na Wałęsę, nigdy na Mazowieckiego, Kaczyńskiego, itd. Oczywiście też nie na Kwaśniewskiego i nie na lewactwo.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Co Ty kolego za fantazje snujesz...   
ratus, 2011.03.12 o 17:55
Kto tu jest zapatrzony w Kościół? Kto tu służy Watykanowi? Spora część nawet nie wie, co to ten Watykan...
pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Co Ty kolego za fantazje snujesz... 
w.red, 2011.03.12 o 18:54
Zapewne to żarliwy wyznawca Swarożyca czy innego pomniejszego bóstwa ;)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Banicja 
Malawanda, 2011.03.12 o 22:02
autor Historii Żydów ( żydów?) - twórca Niezależnych Komentarzy Socjologicznych określił się banitą, więc opuścił Polskę z przymusu, nie - z wyboru. Stwierdził, że Polskę mu zniszczyli "chłopo-robotnicy, zapatrzeni w Kościół" katolicy, oceniając, iż "gorszy od żyda w Polsce, może być tylko katolik". Tymczasem okazuje się, że przedmiotowy wywód jest na użytek niniejszej dyskusji, odmiennie, niż w innych treściach przedstawiając sprawców dramatu. Pod udostępnionym adresem onetowskiego blogu we wpisie "Pokolenie Homo Sovieticus" wg autora Polskę zniszczyli , "ludzie z pokolenia „homo sovieticus”", którzy "dzisiaj są w Parlamencie RP, piastują wysokie i decyzyjne stanowiska w ministerstwach. Kierują sądami powszechnymi, prokuraturami, uniwersytetami, szkołami, szpitalami, województwami, regionami, gminami, itd. Wymądrzają się w gazetach, radio i telewizji..." Autor cierpi, tu ubolewając "Takim jak ja została tylko banicja, bo nie pasujemy do was...". Do owych „homo sovieticus” na pewno również nie. Obawiam się,że współcześnie nie ma Polaków- Patriotów, z którymi nasz banita mógłby się utożsamić ?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Banicja 
Krzysztof J. Wojtas, 2011.03.12 o 22:51
Malawanda

nasz Demaskator - to ewidentnie typ skorpiona "on już taki, k..., jest"
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Kto wie, co autor miał na myśli...   
ratus, 2011.03.13 o 02:13
Kompilując te dane wychodzi, że powodem banicji są sowieccy Żydowie, którzy przeszli na katolicyzm i służą Watykanowi.
Ale mogę się mylić.
Powodem rozżalenia kolegi Demaskatora są nasze narodowe wady, co jestem w stanie zrozumieć; powodem zrzucenia z siebie polskości jest - jak zgaduję - konsekwencja w niechęci do polskich wad (czego nie rozumiem) i wybrania życia wśród obcych (czego współczuję).
Ale - poczekajmy na ciąg dalszy. Może jest w tym jakiś ukryty myk?
serdeczności
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Do podobnych panom, pseudopatriotów - polskich katolików, jest ten tekst 
w.red, 2011.03.11 o 20:15
Cóż tu rzec skoro autor podpisuje się pod "dobrowolnym zrzeczeniem obywatelstwa" (choć o ile pamiętam nasze prawo nie przewiduje takiej możliwości).
Skoro jednak tak, a nie inaczej to pozwolę sobie zapytać: człowieku, czego szukasz na polskich stronach oraz forach skoro w takiej nienawiści i pogardzie masz ten kraj i ludzi ? Na onecie pełno takich, którzy by było śmieszniej podpisują się jako "polak" lub "patriota". I Wiesz, nawet mnie to już nie bawi tylko smuci. Bo jak można doprowadzić się do takiego stanu ?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Do podobnych panom, pseudopatriotów - polskich katolików, jest ten tekst 
Demaskator., 2011.03.12 o 08:07
W.red. - człowieku, bo oprócz was, zdziadziałych intelektualnie katoli, jest jeszcze młodzież na tych forach i w sieci.

I mnie smuci panie W.red., jak takie polskie lenie intelektualne, mogły doprowadzić własny kraj do takiej ruiny, a młode pokolenie wypchnąć za granicę.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Do demaskatatora. 
Paweł Tonderski, 2011.03.12 o 11:15
Demaskatorze, czy pan nie rozumie jednej podstawowej sprawy, że bez katolicyzmu a zwłaszcza bez chrześcijaństwa nie byłoby obecnej Polski w ogóle, a pan najprawdopodobniej gadałby po rusku albo po niemiecku albo w jakimś innym języku? Katolicyzm to nie tylko Watykan, w którym zagnieździła się masoneria oraz żydostwo... Chrześcijanie ci pierwsi mieli w sercach żar i wiarę, której teraz nam, ich spadkobiercom dzisiaj bardzo brakuje.

Kto panu każe posyłać pańskie dzieci do Kościołów albo na religie w szkołach? To panu przeszkadza w budowaniu Polski i jej dobra i przyszłości w naszej pięknej i wspaniałej ojczyźnie Polsce?

Jednak nawet, wtedy gdy nie posyłałbym swoich dzieci na religię i do Kościoła, nie przyjąłbym z rąk księdza katolickiego sakramentów, nigdy, przenigdy będąc Polakiem nie szkalowałbym tak Kościoła Katolickiego ani naszej chrześcijańskiej wiary, tak jak to pan robi. Będąc oczywiście Polakiem, który urodził się tutaj i ma tutaj w tym kraju swoje korzenie rodzinne. Nawet ateiści i agnostycy, którzy są polskimi patriotami powinni sobie zdawać z tego sprawę i wielu z nich zdaje sobie z tego sprawę, zapewniam pana o tym, znając oczywiście naszą narodową historię i tożsamość. Zwłaszcza wtedy, gdy ma się szlachetne polskie pochodzenie, zwłaszcza wtedy, gdy aspiruje się do miana najlepszego z najlepszych, a tym samym do polskiej elity.

Gdzie pan chce tej siły szukać? Co daje wiara w ateizm albo w samą naukę, do czego nas doprowadziła nauka? Demokracji nigdy nie będzie i nie było, tak jak nigdy nie było sprawiedliwości, z jednej przyczyny, ludzie nie chcą się słuchać swojego Stwórcy Boga Jedynego, nie chcą iść drogą wytyczoną przez jego Syna Jezusa Chrystusa, jednak nikt nikomu nic nie nakazuje, nikt nikomu nic nie każe, każdy przecież ma w sobie wolną wolę i sumienie. Pytanie jest takie, czy pan w sobie nie uśmiercił swojego własnego sumienia? Być może jest jeszcze jakaś nadzieja, ponieważ pan tylko w sobie to sumienie tylko zagłuszył?

+www.youtube.com
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Właśnie.   
ratus, 2011.03.12 o 11:32
Można nie wierzyć w Boga, można obwiniać katolicyzm z jego nakazem nadstawiania drugiego policzka za wycofaną postawę. Ale trzeba pamiętać, że to na katolicyzmie powstała I Rzeczpospolita - imperium pełne swobód - unikat w ówczesnym świecie, dziwnie podobnym do imperium Romanorum z czasów po bitwie na mulwijskim moście.
Jeśli chcemy powoływać się na dziedzictwo Rzeczpospolitej Obojga Narodów, choćby duchowo a nie genetycznie jak za Rymkiewiczem sugeruje zacności pan Alej +prawica.net, to musimy katolicyzm uznać za spirytus movens naszej narodowej tożsamości i przynajmniej uszanować, jeśli ma się inne aspekty wiary w pogardzie.
pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Myli się pan, Demaskatorze 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2011.03.12 o 11:09
A pańska pomyłka bierze się po prostu z lenistwa.
Gdyby przeczytał pan choć fragment zamieszczanych tutaj notek a zwłaszcza komentarzy pod nimi to zauważyłby pan, że wielu z nas jest w ostrej opozycji do Kościoła a przede wszystkim do jego ziemskiego obrazu - hierarchii.
Nie przeszkadza nam to jednak znaleźć wspólnych pierwiastków i szukać porozumienia.

Tyle.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Demaskator 
w.red, 2011.03.12 o 13:24
Dzięki takim jak ja i wielu im podobnym "leniom" zdołałeś człowieku liznąć nieco wiedzy (nie mylić z kulturą). A jeśli skorzystałeś z niej tak samo jak z zajęć "religii" o których wspomniałeś to wypada tylko współczuć. Nie po raz pierwszy potwierdzenie znajduje stwierdzenie że z nie zrobi się z .... Pana - nie ma siły.
Nie wiem jak koledzy, ale ja przestrzeni do dialogu z Panem nie widzę. A nie myślę przyzwalać na bezkarne plucie w moją stronę. U mnie masz Pan "ignora".
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Demaskator 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2011.03.13 o 08:43
Bycie "zdziadziałym intelektualnie katolem" to z pewnością mniejsza "zbrodnia" niż bycie "zdziadziałym bolszewikiem" czy Syjonistą.
Owszem, są wśród nas "katole" ale to akurat nikomu nie przeszkadza i często jest przyczynkiem do bardzo konstruktywnej i KULTURALNEJ dyskusji.
Trzeba umieć pięknie się różnić.
Wyznacznikiem tolerancji w tym serwisie jest stosunek do Polski. Patriotyzm ma wiele obliczy a świadomy katolicyzm wpisuje się jeszcze doskonale w tę postawę.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Definicja Żydów 
Zenon Jaszczuk, 2011.03.11 o 06:11
Demaskator.
Miło słyszec miłe oceny. I co mam w tym samym stylu. Nie, pozostanę chamem. Baw się pan dobrze. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Definicja Żydów 
Demaskator., 2011.03.13 o 20:18
OK panowie, bywajcie w tym swoim katolickim zaścianku i bardzo wąskim towarzystwie wzajemnej adoracji. Ja mam ten komfort, że jednym kliknięciem myszki wychodzę z tej waszej strony i znajduję się w zupełnie innym świecie. Zapyziała, katolicka, odmóżdżona Polska zostaje tylko niemiłym wspomnieniem.

Macie Polskę na sumieniu i młode pokolenia. Uświadomcie sobie wreszcie tę odpowiedzialność, stare katole.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Definicja Żydów 
Piotr Świtecki, 2011.03.12 o 11:14
Proszę nie poddawać się nawykowi "wychodzenia jednym kliknięciem", ile można uciekać?

Ze względu na porządek i wygodę dyskusji proponowałbym, jeśli oczywiście Pan chce i da radę, żeby napisał Pan dwie osobne notki:

1. nt. tego, co konkretnie zarzuca Pan albo nam tutaj (bez wyzwisk, konkrety) albo "katolom" w ogólności;

2. notkę z jakimiś Pana konstruktywnymi propozycjami dla Polski.
Zresztą, ta druga może być na zasadzie burzy mózgu - nie wiem co Pan tam ma w zanadrzu i czy w ogóle coś, jeśli tylko pobożne życzenia to też OK, może się okażą zaczynem dyskusji.

Prosiłbym też mimo widocznego w Pana reakcjach bólu i goryczy trzymać klasę w dyskusji. Walenie na oślep wyzwiskami, niezbyt na dodatek jasnymi, nie mówi wiele nawet o Panu.

Pozostaję z nadzieją na owocną dyskusję,
MT
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Definicja Żydów 
Jacek, 2011.03.12 o 01:10
Panie Demaskator,dziękuję za odpowiedź na moje pytania.Myślałem że będzie inna ale to nic nie szkodzi.Drobnostka.Każdy może mieć swój punkt widzenia.Jeśli ja stałem się przyczyną tej burzy w szklance wody to wszystkich bardzo przepraszam.Nie to było moim celem.Chciałem byśmy choć trochę przybliżyli się do prawdy.W pierwszym moim komentarzu jest napisane trochę inaczej(rozkaz-makówka-katolicyzm).Myslę ,że było to zwykłe przeoczenie mechaniczne.Ale i tak nie stanowi to dla mnie wielkiego problemu ,bo każdy może się pomylić, więc trzeba być wyrozumiałym.Pozdrawiam serdecznie i bądźmy zawsze braćmi.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Definicja Żydów 
Demaskator., 2011.03.13 o 20:19
Ja nie mam żalu, potraktowałem pana krytycznie i bezkompromisowo, tak jak pan na to zasłużył moim zdaniem. Wyjechał pan z katolicką agitką, dostał pan po uszach. 1:1

Problem jest w pana nieproszonym adwokacie od siedmiu boleści, ale to też można wyjaśnić, brak cynku w organizmie i całe życie w PRL'u musi człowiekowi stargać nerwy.

Oczywiście, Polakiem się urodziłem, Polakiem umrę. Prawda, że jesteście mi braćmi tyle, że tymi plugawymi, a że rodziny się nie wybiera, będę musiał już ten krzyż przez życie nieść. Dla mnie gorszy od żyda w Polsce, może być tylko katolik. Zniszczyliście mi Polskę, więc nie mogę w niej teraz żyć.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Definicja Żydów 
Zenon Jaszczuk, 2011.03.13 o 21:06
"Oczywiście, Polakiem się urodziłem, Polakiem umrę. Prawda, że jesteście mi braćmi tyle, że tymi plugawymi"
"Zapyziała, katolicka, odmóżdżona Polska zostaje tylko niemiłym wspomnieniem..."
"Panie Zenonie, nie graj pan głupa. Chyba jasno się wyrażam, do kogo kieruję te słowa, do Was polskich katolików"
"Normalni ludzi wyjeżdżają od was, i to nie jest wina żydów, tylko waszego skundlonego polsko-katolickiego charakteru"
"Niedawno i Mrożek wyjechał, bo już towarzystwa polskich głupków - swoich rodaków znieść nie mógł."

Myślę, że odpowiedz cytatami waszej wysokości, wystarczy. Zaznaczyłem jako zgloszone, aby wszyscy "skundleni" przeczytali.
Dziwi mnie tylko, że taki rodzynek uciekł i nic nie zrobił.

W dniu dzisiejszym wykasowałem zgłoszone ...........
Ja swoje zdanie podtrzymuje co do pana zachowania. Proszę wiecej się nie odnośic do mnie osobiście- obiecuje to samo. Jak widac możesz pan dawać z grubej rury. Bez pozdrawien.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Definicja Żydów 
Demaskator., 2011.03.11 o 02:18
Tak, katolicyzm jest jedną z cegiełek tego gangsterskiego monstrum w Polsce.

Moja odpowiedź na pana dwa pytania z penością będzie oburzająca dla pana. Ja patrzę na świat z innej perspektywy, więc moja odpowiedź będzie w podejściu socjobiologicznym:
Ad 1. Celem człowieka, jak każdego innego zwierzęcia, jest reprodukcja. A ponieważ intelekt ustawił nas na szczycie ewolucyjnej drabiny, jako jedyni umiemy tworzyć kulturę(cywilizację), zatem kolejnym celem człowieka powinno być zostawienie jakiegoś swojego pozytywnego wkładu intelektualnego do zbiorowej i gromadzonej wspólnie kultury następnym pokoleniom.

Ad 2. W życiu człowieka najważniejsze jest osiągnięcie tych dwóch powyższych celów z pkt.1

Dziękuję, że nie zareagował pan równie histerycznie jak pana kolega Zenon. Proszę mu doradzić, by kupił sobie Cynk do picia w kroplach. Niech bierze 1ml cynku na szklankę wody dziennie. Wszystkim Słowianom naturalnie brakuje cynku. Ja piję cynk i wam polecam ;-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Definicja Żydów 
PP, 2011.03.18 o 21:38
"Czytam pana komentarz i lekko zasugeruję, proszę odwiedzić kilka bibliotek, mniej przed TV, więcej w bibliotece."

Że, znaczy się, telewizja taka katolicka jest?
No no, nie miałam okazji poznać jej od tej strony...

"A tak, to mamy nie kraj, tylko jakieś gangsterskie monstrum, ludność pozbawioną wartości wyższych, wygryzającą się wzajemnie jak szczury na głodzie. Do okoła sami wrogowie, z nikąd ratunku, został tylko męczeński krzyż."

No tak, to rzeczywiście wina katolicyzmu. W całej Europie, w której w niedzielę w kościele ciężko kogokolwiek zastać, jest inaczej. Tam wszyscy są mili i życzliwi, i nie zagryzają się wzajemnie.
To z Andersena? Też mam do niego słabość...

Na marginesie: skąd wzięło się to kosmiczne tłumaczenie myśli niejakiego M. Wienera?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Definicja Żydów 
Demaskator., 2011.03.08 o 06:51
Druga część do tamtego linku jest tutaj:
+socjologiakrytyczna.blog.onet.pl

Na końcu będzie coś o Kościele, co wstrząśnie katolikami. To może być SZOK !!!

Fakty zwykle są bolesne dla większości. Ale na fałszu nic sensownego nie da się zbudować.

Prawda ponad wszystko !!!
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Definicja Żydów 
Piotr Świtecki, 2011.03.08 o 06:54
Robi się coraz ciekawiej :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Definicja Żydów 
Piotr Świtecki, 2011.03.08 o 07:35
Na końcu będzie coś o Kościele, co wstrząśnie katolikami. To może być SZOK!!!

Hmm, czemu to się pojawiło?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Definicja Żydów 
Demaskator., 2011.03.08 o 10:42
Pojawiło się, gdyż linkowany artykuł był o największych fałszerstwach w historii: żydowstwie i chrześcijaństwie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Definicja Żydów 
Piotr Świtecki, 2011.03.08 o 14:18
A nie po to, żeby - bo ja wiem - sprowokować dyskusję?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Definicja Żydów 
Demaskator., 2011.03.09 o 01:18
Prowokować dyskusję? - nie, to nie w moim charakterze aby prowokować cokolwiek. Ja tylko edukator społeczny jestem i urodziłem się z imperatywem walki z ignorancją. Najpierw walczę z nią u siebie, a jak już coś wywalczę, to idę z tym w publikę ;-)

Ale właśnie, słowo "charakter" bardzo pasuje do naszej definicji o żydach. Zatem uzupełnijmy ją, bo nad tym słowem "świadomość" rozważałem i jednak zmiana jest konieczna. A więc, definicja po korekcie:

"Żyd, to członek subkultury o socjopatycznym charakterze i świadomości zbudowanej w procesie socjalizacji opartej na kulturze i naukach Talmudu".

No drodzy państwo, jak Wam się podoba?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Definicja Żydów 
Piotr Świtecki, 2011.03.09 o 01:22
Nie wiem czy nie zapadamy się w zbytnie wyrafinowanie. Definicja jest mi potrzebna do bardzo konkretnego zastosowania - odróżnienia obserwacji od projekcji.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Definicja Żydów 
Demaskator., 2011.03.09 o 01:45
He,he... no widzi pan, to pana wina ;-)
Sam mnie pan podkręcał, na początku pan narzekał, że definicja za krótka. Teraz, że zbyt wyrafinowana.

Z Polakami jak z kobietami, pierwiastek żeński w akcji, dosłownie.
Jeszcze się taki nie narodził, by Polakowi (kobiecie) dogodził ;-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Definicja Żydów 
Piotr Świtecki, 2011.03.09 o 01:54
No cóż, maczystowski pruski ordnung mamy za miedzą, dla równowagi.
Przecież nie powiedziałem, że źle. Powiedziałem, że muszę posmakować by ocenić. Dziękuję.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Definicja Żydów 
Piotr Świtecki, 2011.03.09 o 22:35
Bardzo mi się podoba. Gratuluję.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Historia Żydów 
Demaskator., 2011.03.08 o 06:02
Zauważcie, że moneta Mieszka III Starego (ur. między 1122r. a 1125r., zm. 1202r.) nie ma orła. Wiecie dlaczego?


Mało kto sobie zdaje sprawę, ale o herbie państwa polskiego możemy mówić dopiero od czasów Przemysła II. Od jego koronacji w 1295 roku srebrny orzeł w koronie na czerwonej tarczy stał się rzeczywistym herbem Królestwa Polskiego. Wcześniej oczywiście symbolika Orła Białego występuje, ale raczej powiązana tylko książęcymi godłami osobistymi.

Więcej:
+am-an.nowyekran.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Historia Żydów 
Krzysztof J. Wojtas, 2011.03.08 o 08:50
Przeczytałem linkowany tekst; bardzo oględny i nijak się ma do sugerowanej krytyki katolicyzmu, czy chrześcijaństwa.
Natomiast jest tylko cieniem krytyki judaizmu jakiego dokonałem w tekście:
+brakszysz.salon24.pl (razem 7 notek tematycznych)
i
+brakszysz.salon24.pl (4 notki).
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Historia Żydów 
Demaskator., 2011.03.08 o 10:54
OK, poczytamy. Dziękuję za linki ;-)

Tu jest kolejny link, gdzie na początku artykułu opisałem przyczyny i początki chrześcijaństwa rzymskiego:
+socjologiakrytyczna.nowyekran.pl

Pan Wojtas już ten artykuł z pewnością widział, ale inni na pewno nie.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Historia Żydów 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2011.03.08 o 14:09
Jejku... Zamkną nas za takie antysemintnickie wpisy.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Historia Żydów 
Zenon Jaszczuk, 2011.03.08 o 14:22
Jarek.
Narazie nie zmamkną. Jesteśmy nie grożni. Zapewne wciągnęli nas na listę. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Historia Żydów 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2011.03.08 o 14:53
Na listę to już dawno wciągnęli :)
Ale czy "niegroźni"...?
Nie doceniasz siły Słowa.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Historia Żydów 
Zenon Jaszczuk, 2011.03.08 o 15:06
Jarek.
Oni już się czują właścicielami Polski. W razie ruchawki, oczywiście wezmą się za nas jako pierwszych - zaplute karły reakcji. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Historia Żydów 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2011.03.08 o 15:09
Sie mogą czuć.
Ale to MY jesteśmy Polakami :)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Historia Żydów 
Zenon Jaszczuk, 2011.03.08 o 15:14
Jarek.
My jesteśmy Polakami, tylko ubezwłasnowolnieni jesteśmy. Zobacz jak już jest zorganizowane oderwanie Śląska, potem Kaszub itd. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Historia Żydów 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2011.03.08 o 15:20
E tam... Przesadzasz.
Jak przyjdzie co do czego to się zdziwisz.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Historia Żydów 
Zenon Jaszczuk, 2011.03.08 o 15:38
Jarek.
To oczywista oczywistość, że nie przesadzam. Pozdrawiam
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Historia Żydów 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2011.03.08 o 16:36
Małego ducha chyba jesteś, Zenek...
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Historia Żydów 
Demaskator., 2011.03.09 o 01:38
Panowie, ja mogę wiele nam Słowianom zarzucić, pisałem o tym u mnie na blogu szeroko. Brak nam świadomości i rozsądku w wielu sprawach. Wiele nas dzieli po tym 1000. lat przeróżnych indoktrynacji i mordów ze strony obcych, ale jedno nas łączy pozytywnie, jest częścią i charakterem takich ludów jak Słowianie.

Nasze dusze kochają WOLNOŚĆ !!! Słowianie bez wolności stają się społeczni Zombie. O tę wolność naszej duszy musimy powstać, by walczyć.

Bez tajnych kompletów w szerokiej edukacji, tego nie zrobimy. Bez wspólnej świadomości, nie będzie między nami jedności. Bez jedności nie będzie siły, by walczyć o cokolwiek.

W JEDNEJ ŚWIADOMOŚCI NASZA SIŁA, NASZYM CELEM WŁASNA ZMIANA JEST !!!"Bądź zmianą, którą chcesz widzieć w świecie" - Mahatma Gadhi
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Historia Żydów 
Piotr Świtecki, 2011.03.09 o 01:49
Pan tu nas Mahatmą, a ja z przekory pojadę tradycyjnie:

Czy Pan wie, o czym katolicyzm mówi mówiąc o krzyżu? O śmierci i zmartwychwstaniu? O obumieraniu starego człowieka i rodzeniu się nowego?

Czy nie o gruntownej zmianie, rozwoju w kierunku pełni życia i wolności?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Historia Żydów 
Demaskator., 2011.03.09 o 02:34
Well..., na lekcje z katechezy katolickiej przymuszony byłem chodzić już od przedszkola, czyli od 6 roku życia, jeśli nie od 5., nie jestem pewien teraz, ale mam wszystkie stosowne certyfikaty ukończenia tych lat nauki katolickiej w Polsce. Bierzmowany też byłem, a więc i egzamin wiedzy z dojrzałości katolickiej zdałem, jeśli ktoś miałby obiekcję tu kiedyś ;-)

Jednakże proszę przypomnieć, bo na pewno już nie pamiętam wszystkiego.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Historia Żydów 
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero, 2011.03.09 o 18:46
Dobrze Demaskatorze prawisz.
Tym się różnimy od innych Ludów.

Potencjał jest taki, że nawet czystki, które nam fundują nie są w stanie nas złamać.
Ot.. Tak.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Historia Żydów 
Demaskator., 2011.03.11 o 01:53
No cóż przyznam, że nie wierzę w te słowa o Polakach kochających wolność, które tu napisałem. Chciałem, żeby było wam miło.
Ale uczciwie sądzę, że klepanie kłamstw żeby było miło, to droga do nikąd.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Historia Żydów   
Hektor, 2011.03.13 o 05:03
Demaskator ma najwyrazniej problemy z wiara jakakolwiek, moze to przez ten cynk.Niestety za polskimi granicami pelno juz Polakow, ktorzy nie chca nimi byc.Wystawiaja nam najgorsze swiadectwo, probujac wkupic sie w laski obcych spoleczenstw, odcinajac wlasne korzenie.Nieszczere komplementy, takich ludzi sa jak obelga.Dzisiaj plucie na wiare i rodakow, jutro koszulka z Che.Szerokiej drogi.I do zobaczenia po przeciwnych stronach barykady, z lepszymi, mam nadzieje argumentami niz slowa.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Demaskator zdemaskowany? 
Piotr Świtecki, 2011.03.30 o 11:40
Niestety pan Demaskator zniknął. Wygląda na to, że wszystko na co go stać to napluć i uciec. Szkoda.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Demaskator zdemaskowany? 
Paweł Tonderski, 2011.03.31 o 16:02
Widocznie taką decyzję podjął po tym, co go spotkało w naszej dyskusji z nim na Nowym Ekranie, pod wpisem ŁŁ na temat głosowania na kandydatów do rady programowej tego portalu. :)

A szkoda, bo sam wpis demaskatora bardzo dobry, jednak jego komentarze wołają o pomstę do nieba.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: Demaskator zdemaskowany?   
Hektor, 2011.04.06 o 07:58
Panowie! Tesknicie za tym szkodnikiem ? Macie ciekawe forum a po wpisach widac, ze inteligentni z Was ludzie. Co Wam zainponowalo w domoroslym socjotechniku? Artykulik? Nihil novi dla ludzi obytych w temacie.Wypichcil cos takiego, potem sie zareklamowal i chlust kubel pomyj na sprawy naprawde istotne.Panowie, trzymajcie fason, jesli naprawde ponizej Waszej godnosci jest odszczeknac lobuzowi to po lwowsku go. Za goliche i ...Dalij jadziem ! Pozdrawiam.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 

"Twierdzę, że Polacy są wciąż narodem eksploatowanym, narodzonym w poddaństwie z brutalnie narzuconą wrogą inkulturacją (katolicyzmem). Narodem tworzącym kulturę żeńskiego pierwiastka wynikającą z tego, że jego słowiańscy przodkowie żyli we względnie bezpiecznym środowisku, bez wyzwań, politycznie egalitarnej relatywnie osiadłej struktury rolniczo-rybacko-koczowniczej (starszyzna złożona z kobiet i mężczyzn) indoeuropejskiego matecznika rasy (grupy) aryjskiej u przedwzgórzy kaukazu."

- Maciej P. Krzystek, 05.02.2010 r.

Jestem dostępny również na www.SocjologiaKrytyczna.blog.onet.pl

login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
najnowsze komentarze
Re: Demaskator zdemaskowany?
Hektor → Paweł Tonderski
Re: Demaskator zdemaskowany?
Paweł Tonderski → Piotr Świtecki
Demaskator zdemaskowany?
Piotr Świtecki → Demaskator.
Re: Definicja Żydów
PP → Demaskator.
Re: Definicja Żydów
Zenon Jaszczuk → Demaskator.
Drogi kolego
ratus → Demaskator.
Re: Definicja Żydów
Demaskator. → Jacek
Re: Definicja Żydów
Demaskator. → Zenon Jaszczuk
Re: Do podobnych panom, pseudopatriotów - polskich [...]
Demaskator. → Zenon Jaszczuk
Re: Definicja Żydów
Demaskator. → Zenon Jaszczuk
Re: Definicja Żydów
Demaskator. → Piotr Świtecki
Demaskator
J.Ruszkiewicz - SpiritoLibero → Demaskator.
Re: Historia Żydów
Hektor → Demaskator.
Kto wie, co autor miał na myśli...
ratus → Malawanda
więcej…